Тетяна, 41 рік

Жінка звернулася до нас з приводу аваскулярного некрозу правої таранної кістки. У 2018 році отримала осколковий перелом правої таранної кістки. У Київському інституті травматології пацієнтці було виконано остеосинтез перелому. Після операції зберігалися сильні болі в області гомілковостопного суглоба. Через 8 місяців після операції у неї був діагностований аваскулярний некроз таранної кістки і запропоновано виконати артродез гомілковостопного суглоба. Пацієнтка консультувалася в клініках Бельгії, Австрії, Німеччини та США і у всіх клініках їй пропонували виконати артродез суглоба або поставити штучний суглоб і говорили про те, що нормально вона ходити вже не зможе.

При обстеженні у пацієнтки був виявлений тотальний некроз блоку таранної кістки і відсутність хрящової тканини. Пацієнтці було запропоновано розроблене нами етапне оперативне лікування з васкуляризацією таранної кістки і використанням стовбурових клітин. Лікування було розпочато практично через рік після виявлення аваскулярного некрозу кістки.

Через сім місяців після трансплантації в області некрозу сформувалася нова кісткова тканина. Болі повністю зникли, і пацієнтка почала розробляти рухи в гомілковостопному суглобі і поступово навантажувати ногу. В подальшому ми двічі виконали введення стовбурових клітин в порожнину суглоба, що створило умови для формування хрящової тканини.

В даний час пацієнтка ходить самостійно, руху в суглобі відновилися практично в повному обсязі, болів в суглобі немає.