Лікування дефектів кісток кінцівок

Дефекти кісток кінцівок — патологічний стан при якому відбувається втрата частини кісткової тканини. Дефекти бувають крайовими (тангенціальними) і повними (циркулярним) - коли ділянку кістки втрачається на протязі. Дефекти кісток відзначаються у 04% від усіх потерпілих з переломами кісток. Найбільш часто дефекти кісток утворюються при відкритих високоенергетичних травмах і складають 11,4% від усіх потерпілих з відкритими переломами кісток. Щорічно приблизно в 1 мільйоні випадків скелетної травми утворюються кісткові дефекти, розміри яких є занадто великими й вимагають здійснення кістково-пластичних операцій. Вибір способу заповнення дефекту кісткової тканини залежить від виду дефекту і його розмірів.

При незначних дефектах кісткової тканини в якості остеозаміщаючого матеріалу використовують аутокістку або алогенну, або ксеногенну кістку. Найбільші труднощі виникають при лікуванні значних (понад 5 см) дефектів трубчастих кісток на протязі. Часто цю проблему вирішують з використанням власної малогомілкової кістки пацієнта, але у 5% випадків відбувається повний, а у 10,3% частковий лізис трансплантата. Крім цього, окружність малогомілкової кістки значно менше ніж окружність великогомілкової і стегнової кісток, в результаті чого заміщений кістковий дефект має значно меншу міцність, ніж повноцінна кістка. Практично в 80% відбувається перелом цього трансплантата. У зв'язку з цим пацієнтам доводиться тривалий час (роками) носити жорстку ортезну пов'язку. Наступним способом заміщення великих дефектів кісток є метод тракціонного регенерату Єлізарова. Однак використання даного методу пов'язане з рядом проблем — тривалістю лікування, яке може досягати 25-40 міс, і розвитком ряду ускладнень.

У своїй роботі ми використовуємо розроблений і запатентований нами метод, в якому використовуються власні мезенхімальні (стовбурові) клітини пацієнта. Ефективність даної технології досягає 97%.

Читать далее ➝